wtorek, 4 kwietnia 2017

humor

Wielu poetów ma w dorobku zarówno utwory poważne, jak i mniej poważne. Może wyczuwacie, że ja balansuję na granicy między tymi sferami, czasem oczywiście w pełni koncentrując się na czymś smutnym, związanym z cierpieniem, a czasem przechodząc do tematów lekkich.

Mam nadzieję że nie zniechęcam odbiorców do poezji dźwiękowej i do swojej twórczości przez udostępnianie od czasu do czasu wierszy żartobliwych, czasem wręcz mogących być uznanymi za przykłady głupawki u autorów (w końcu nie tylko swoje mniej poważne dziełka tu udostępniam). Oczywiście z humorem czasem trzeba ostrożnie - nie tylko ze względu na to, że humor czasem wymaga intelektu, ale przede wszystkim ze względu na to, że przez humor łatwo wpada się do szufladki twórców niepoważnych.

Humor jest czasem jedyną bronią, czasem pomaga przetrwać. Poza tym śmiech daje radość, szczęście bardzo silnie wiąże się z uśmiechem. Wiadomo, należy unikać przesady i kompromitowania twórczości i twórców nieudanymi i tylko pozornie śmiesznymi wierszami - a przede wszystkim twórczością śmieszną ze względu na żałosny poziom, ale jeśli humor jest w odpowiednim kontekście, i przede wszystkim kiedy jest śmieszny, to może być jak najbardziej pożądany.

:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz